Sema Tunç

Ziraat Mühendisi

You are here:

2004 yılında Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümünden ‘’ Dünyada Globalleşme Sürecinde Tarımsal Ürünlerin Pazar ve Pazarlama Araştırmaları ve Tarımsal Ürünlere Etkileri ‘’ konulu tezim ile mezun oldum.

Ankara Üniverstesi Haymana Araştırma ve Geliştirme Çiftliğinde ve İzmir Pınar Süt/ Süt Üretim Tesisleri ve Fabrikasında Staj yaparak çalıştım.

Mezun olduğum yıl 2004 itibariyle özel sektörde çalışmaya başladım.

Ziraat Mühendisi/Tarım Ekonomisti olarak kamulaştırma ve toplulaştırma alanında İç Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde görev alarak çalıştım.

Ziraat Mühendisi/ Tarım Danışmanı olarak bitkisel üretim ve toprak-gübre alanında İç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesinde görev alarak çalıştım.

Son olarak 2018 yılında Doğal Gıda Üretimi üzerine Kosgeb Girişimci Hibe Desteği ile kendi işletmemi kurdum. ‘’Supecial’’ markası ile kurduğum firmamda halen çalışmaya devam etmekteyim. Doğal gıdaların/işlenmiş tarım ürünlerinin üretimi ve satışı olarak çalışmamın yanı sıra 2018 yılından itibaren firmamızın bünyesinde doğal beslenme, doğal gıda üretimi, ziraat danışmalığı konularında çalışmalar hazırlayarak work shop vermekteyim.

Verdiği Eğitimler

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi