Tuğba Bozoklu

BİYOLOG / Kozmetik Sorumlu Teknik Eleman / Kozmetik Ürün Güvenlilik Değerlendiricisi

You are here:

2006 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde lisans eğitimine başladı. 2010 yılında lisans eğitimi tamamladıktan sonra 2 yıl kadar ilaç ve biyosidal ürün üretimi yapan tesislerde Kalite Kontrol ve Güvence Sorumlusu olarak görev yaptı.

2013 yılında Kozmetik sektörüne geçiş yaptı. 3 yıla yakın süreyle kozmetik üretimi yapan tesislerde GMP Dokümantasyonunun hazırlanması ve uygulanabilirliğinin kontrolü, Kozmetik ürünlerin Sağlık Bakanlığı bildirimlerinin yapılması ve Kozmetik Ürün Bilgi Dosyalarının hazırlanması üzerine çalışmıştır.

2013 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında yüksek Lisans eğitimine başlamış ve ‘’Kozmetik Ürünler ve Koruyucu Etkinlik Testleri’’ konusunda eğitimini tamamlamıştır.

2016 yılında kozmetik firmalarında Sorumlu Teknik Eleman olarak çalışmaya başlamış ve kozmetik mevzuatı üzerine danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

2020 yılında JADE DANIŞMANLIK ismiyle kendi danışmanlık firmasını kurmuş ve kozmetik mevzuatı üzerine hizmet vermeye devam etmektedir.

SERTİFİKA VE BELGELER

SİSTHEMA EGM- GMP EĞİTİMİ, 2012

PİM EĞİTİM DANIŞMANLIK – KOZMETİK ÜRÜNLERDE GÜVENLİK DEĞERLENDİRMESİ, 2013

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI – İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI (C SINIFI), 2014

QM ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM – İÇ TETKİK EĞİTİMİ , 2014

GAZİ ÜNİVERSİTESİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ, 2016

Verdiği Eğitimler