Regresyon Terapisi Eğitimi

Regresyon Terapisi Eğitimi

‘’Regresyon’’ kelime anlamıyla ‘’geriye götürme’’ demektir. Terapi anlamında ise regresyon, sorunların unutulmuş kökenlerine geri gitmektir. ‘’Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi’’ ise sorunların kökenlerinin geçmiş yaşamlarda yatabildiğini kabul eden regresyon terapisidir.

Regresyon terapisi esas olarak, kişinin gözlerini kapatmasıyla o andaki hisleri, duyguları ve düşünceleri üzerinde yoğunlaşarak geçmiş anılarını hatırlamasına yönelik bir terapi yöntemidir. Geriye götürme aşamasında insanların kontrolünü kaybetmesi söz konusu değildir. Çok hafif bir trans hali içerisinde geçmiş anılara gidilebilir; kişi terapi sırasında hem o alanda hem de bu alanda var olabilmektedir.

Kişiler geçmiş anılarını ya imge veya görüntü olarak, ya da bedenlerinde hisseder. Regresyon terapisti danışanı geriye götürerek geçmiş anılarını hatırlamasına yardım eder. Amacımız danışanın geçmiş anılarını değiştirmek değil, bu anıların onların üzerinde yaratmış olduğu ve bugünkü hayatlarını etkileyen blokajları, tıkanıklıkları ya da olumsuz duyguları dönüştürmektir.

Bu anılar kişilerin bilinçli olarak hatırlayamadıkları, bilinçdışından gelen anılardır. Günümüzde bilimsel terapilerde bilinçdışı kişinin doğduğu andan günümüze kadar yaşadığı dönemle sınırlı tutulmaktadır. Ancak regresyon terapilerinde ortaya çıkan bir gerçek de bilinçdışının bugünkü yaşamdaki anıların yanında çok daha derinlere giden ve geçmiş yaşamlar diyebileceğimiz anıları da içinde barındırdığının anlaşılmasıdır. Kişileri etkileyen sorunların, çoğu zaman bu hayatta oluşmakla birlikte bazen de aile soy ağaçlarından gelen ve atalarının yaşadıkları acılar, sıkıntılar, çatışmalar, göçlerle ilgili, kimi zaman da insanlık tarihi içinde insanların genel olarak yaşadığı savaşlar, göçler, acılarla ilgili olabildiği görülmektedir.

Regresyon terapisindeki öncelikli amacımız danışanın bu hayatında yaşadığı bir sorunun kökenine inmektir. Bu sorunun konusuna göre danışanların bir kısmı doğrudan bir geçmiş yaşama ulaşmakta, bir kısmı şimdiki yaşamda kalmakta ve bir kısmı da çocukluk anılarıyla bağlantılı görünen bir geçmiş yaşama girmektedir. Kişinin bu yolu yürümesinde Regresyon terapistinin görevi ona eşlik etmek, doğru yerde doğru soruları sormak, kişinin terapi almasına sebep olan duygusunu/ davranışını ondan ayrıştırarak, neden olduğuna yönelik bağlantıları bulmak ve onları temizlemek, dışarıdan bakmasını sağlamak ve bir anlayış geliştirmesine yardım etmektir. Sonuç olarak geriye gittiğimizde karşımıza çıkan şey aslında bize ait bir şeydir, bizden bir parçadır. Bilinç dışının bize verdiği mesajdır. İsterseniz buna geçmiş yaşam deyin, isterseniz Jung’un dediği gibi kollektif bilinçdışından gelen bir etki deyin, ya da bilinçdışının bir uydurması deyin; her ne olursa olsun regresyon terapisi ile bu durum çözüldüğünde kişinin problemi de çözülmektedir.

‘Regresyon Terapisi’’ bir anlamda da geçmişe geri gidiş değil, şimdiki zihinlerimizde, ruhsal varlıklarımızda ve bedenlerimizde taşımakta olduğumuz geçmişe ait anılarımızı ortaya çıkarıp geçmişimizi özgürleştirmektir. Gerçeklerin bilinmesi kişide özgürleştirici deneyimlere yol açmaktadır.

Regresyon eğitimi ile farklı teknikler öğrenerek, bakış açınızı geliştirmiş olursunuz.

Bu Eğitimi almış olmanız ruhsal ve psikolojik terapi yapabileceğiniz onayını vermez, terapi yapabilmeniz için gerekli yetkiler, bulunduğunuz ülke kanunlarına göre değişmektedir.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Dernek veya Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

*Pandemi dönemlerinde yüz yüze eğitimler online olarak yapılmaktadır.

Regresyon Terapisi Eğitimi’nin Amacı

 • Problem oluşturan alışkanlıkların nasıl başladığını deneyimlemek, anlamak ve bu alışkanlıkları ortadan kaldırmak,
 • Kişiyi bu anda hasta eden ve zayıflatan geçmişi serbest bırakmak,
 • Kişinin sorunlarının nedenlerine geri gittiğinde yüzeye çıkan çocukluk deneyimlerinin, geçmiş yaşam deneyimlerinin, ölümden sonra ya da doğumdan önceki deneyimlerinden gelen kalıplarını çözmek
 • Bugünkü yaşamın çocukluk deneyimleriyle, farklı geçmiş yaşam deneyimleri arasında iç içe geçmiş kalıpları çözmek,
 • Kişinin sorunlarının nedenlerine geri gittiğinde yüzeye çıkan travmatik anıları nedeniyle enerjetik olarak ayrışmış beden parçaları ile bütünleşmelerini sağlamak
 • Kişinin sorunlarının nedenlerine geri gittiğinde yüzeye çıkan travmatik anıların orijinal kaynağını bulmalarını ve mevcut günlük yaşam işleyişini engelleyen ve fiziksel ağrı ve hastalığa neden olan temel sorunları çözmelerini sağlamak vb. konular.

Regresyon Terapisi Eğitimi’nin İçeriği

 • Nasıl Anamnez alınır ?
 • Trans teknikleri
  Aşamalı derinleştirme tekniği
 • Nefes ile derinleşme tekniği
 • Yaş geriletme tekniği
 • Parçalar tekniği .Ruh, beden, zihin ve duyguların bütünleştirilmesi
 • Hastalıkları ve duyguları dönüştürme tekniği
 • Gestalt terapi
 • Boş sandalye tekniği
 • Ana rahmi regresyonu
 • Ana rahmi yolculuğu meditasyonu
 • İstenmeyen çocuk,
 • Çapalama tekniği
 • Anı değiştirme tekniği
 • Çocukluğu ile buluşturma tekniği
 • Ruhsal kontratlar
 • Yaşamlar arası teknik
 • Reenkarnasyon
 • Geçmiş yaşam travmalarını dönüştürme teknikleri

11 yorum

 1. Daha öncede regresyon kursuna dahil olmuş, gerek ders içeriği gerekse hocamızın yaklaşımı çok hoş, kafamdaki soruların sayenizde çözdüm çok teşekkürler. çoğu kursta bu içeriğin yarısı yok mutlaka bilgi almanızı isterim

 2. Çok doyurucu bir eğitimdi hocamızın ve eğitim danışmanı arkadaşların yaklaşımı güzeldi.videolarin görsel kalitesi daha iyi olabilirdi.

 3. Belçikadan katıdım kursa online dersler ve videolar güzel Avrupa ülkelerinden almak istediğimde kat ve kar faza ücretler ödemeniz gerekiyor, hasina hocamızın çabaları için teşekkürler, derslerin bir yıl açık olması da çok iyi takıldıkça bakabiliyorum.

  • Eğitimlerimden çok memnun kaldim . Özellikle Hasina koç hocamın regresyon terapi eğitiminde şifalandigimi ve tüm karmaşalarımdan arindigimi hissediyorum. Emekleriniz icin cok tesekkur ederim .

 4. Hocamızın bilgisi ve bizlere aktarımı sayesinde çok verimli bir eğitim geçirdim. Süpervizyon eğitiminde bilgilerimizi pekiştirerek süreci tamamladık. Bu kadar güzel bir eğitime vesile oldukları için kuruma,eğitim danışmanıma ve hocamıza teşekkür ederim

 5. Eğitimlerimden cok memnun kaldım, özellikle Hasina Koç hocamın regresyon terapi eğitimi sayesinde şifalandığımı ve karmaşalarımdan arındığımı hissediyorum . Emeklerinize çok teşekkür ediyorum .

 6. Güzel bir eğitim süreci geçirdim kendi adıma akademiye ve egitmenime teşekkür ediyorum başka bir eğitimde gorusmek üzere

 7. Hayatımın dönüm noktası bu eğitim sayesinde oldu. Gerek Hasina hocamızın gerek eğitim danışmanımın yardımları sayesinde çok güzel eğitim süreci geçirdim emekleri için teşekkür ediyorum . Mutlaka bilgi alıp hocamızla da tanışmanızı öneririm.

 8. Hayatımın dönüm noktası bu eğitim sayesinde oldu. Gerek Hasina hocamızın gerek eğitim danışmanımın yardımları sayesinde çok güzel eğitim süreci geçirdim emekleri için teşekkür ediyorum . Mutlaka bilgi alıp hocamızla da tanışmanızı öneririm.

 9. Hasene hocamla regresyon terapisi eğitimi ile ,hayatımızda olan kişilerin olumsuzluklarının , kaygılarının nedeni sonucu ve nelere neden oldugunu gözlemledim.regresyon terapisinin sorunlara odaklı en kısa sürede çözüm odaklı oldğunu öğrendim.insanın kendi için bile öğrenmesi ideal bir terapi yöntemi.sevgili hocam hasene hanıma ve onun nazarında tüm çalşanlara teşekür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.

Yorum Gönder