Regresyon Terapisi Eğitimi

You are here:
Regresyon Terapisi Eğitimi

Regresyon Terapisi Eğitimi

‘’Regresyon’’ kelime anlamıyla ‘’geriye götürme’’ demektir. Terapi anlamında ise regresyon, sorunların unutulmuş kökenlerine geri gitmektir. ‘’Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi’’ ise sorunların kökenlerinin geçmiş yaşamlarda yatabildiğini kabul eden regresyon terapisidir.

Regresyon terapisi esas olarak, kişinin gözlerini kapatmasıyla o andaki hisleri, duyguları ve düşünceleri üzerinde yoğunlaşarak geçmiş anılarını hatırlamasına yönelik bir terapi yöntemidir. Geriye götürme aşamasında insanların kontrolünü kaybetmesi söz konusu değildir. Çok hafif bir trans hali içerisinde geçmiş anılara gidilebilir; kişi terapi sırasında hem o alanda hem de bu alanda var olabilmektedir.

Kişiler geçmiş anılarını ya imge veya görüntü olarak, ya da bedenlerinde hisseder. Regresyon terapisti danışanı geriye götürerek geçmiş anılarını hatırlamasına yardım eder. Amacımız danışanın geçmiş anılarını değiştirmek değil, bu anıların onların üzerinde yaratmış olduğu ve bugünkü hayatlarını etkileyen blokajları, tıkanıklıkları ya da olumsuz duyguları dönüştürmektir.

Bu anılar kişilerin bilinçli olarak hatırlayamadıkları, bilinçdışından gelen anılardır. Günümüzde bilimsel terapilerde bilinçdışı kişinin doğduğu andan günümüze kadar yaşadığı dönemle sınırlı tutulmaktadır. Ancak regresyon terapilerinde ortaya çıkan bir gerçek de bilinçdışının bugünkü yaşamdaki anıların yanında çok daha derinlere giden ve geçmiş yaşamlar diyebileceğimiz anıları da içinde barındırdığının anlaşılmasıdır. Kişileri etkileyen sorunların, çoğu zaman bu hayatta oluşmakla birlikte bazen de aile soy ağaçlarından gelen ve atalarının yaşadıkları acılar, sıkıntılar, çatışmalar, göçlerle ilgili, kimi zaman da insanlık tarihi içinde insanların genel olarak yaşadığı savaşlar, göçler, acılarla ilgili olabildiği görülmektedir.

Regresyon terapisindeki öncelikli amacımız danışanın bu hayatında yaşadığı bir sorunun kökenine inmektir. Bu sorunun konusuna göre danışanların bir kısmı doğrudan bir geçmiş yaşama ulaşmakta, bir kısmı şimdiki yaşamda kalmakta ve bir kısmı da çocukluk anılarıyla bağlantılı görünen bir geçmiş yaşama girmektedir. Kişinin bu yolu yürümesinde Regresyon terapistinin görevi ona eşlik etmek, doğru yerde doğru soruları sormak, kişinin terapi almasına sebep olan duygusunu/ davranışını ondan ayrıştırarak, neden olduğuna yönelik bağlantıları bulmak ve onları temizlemek, dışarıdan bakmasını sağlamak ve bir anlayış geliştirmesine yardım etmektir. Sonuç olarak geriye gittiğimizde karşımıza çıkan şey aslında bize ait bir şeydir, bizden bir parçadır. Bilinç dışının bize verdiği mesajdır. İsterseniz buna geçmiş yaşam deyin, isterseniz Jung’un dediği gibi kollektif bilinçdışından gelen bir etki deyin, ya da bilinçdışının bir uydurması deyin; her ne olursa olsun regresyon terapisi ile bu durum çözüldüğünde kişinin problemi de çözülmektedir.

‘Regresyon Terapisi’’ bir anlamda da geçmişe geri gidiş değil, şimdiki zihinlerimizde, ruhsal varlıklarımızda ve bedenlerimizde taşımakta olduğumuz geçmişe ait anılarımızı ortaya çıkarıp geçmişimizi özgürleştirmektir. Gerçeklerin bilinmesi kişide özgürleştirici deneyimlere yol açmaktadır.

Regresyon eğitimi ile farklı teknikler öğrenerek, bakış açınızı geliştirmiş olursunuz.

Bu Eğitimi almış olmanız ruhsal ve psikolojik terapi yapabileceğiniz onayını vermez, terapi yapabilmeniz için gerekli yetkiler, bulunduğunuz ülke kanunlarına göre değişmektedir.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Dernek veya Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

*Pandemi dönemlerinde yüz yüze eğitimler online olarak yapılmaktadır.

Regresyon Terapisi Eğitimi’nin Amacı

 • Problem oluşturan alışkanlıkların nasıl başladığını deneyimlemek, anlamak ve bu alışkanlıkları ortadan kaldırmak,
 • Kişiyi bu anda hasta eden ve zayıflatan geçmişi serbest bırakmak,
 • Kişinin sorunlarının nedenlerine geri gittiğinde yüzeye çıkan çocukluk deneyimlerinin, geçmiş yaşam deneyimlerinin, ölümden sonra ya da doğumdan önceki deneyimlerinden gelen kalıplarını çözmek
 • Bugünkü yaşamın çocukluk deneyimleriyle, farklı geçmiş yaşam deneyimleri arasında iç içe geçmiş kalıpları çözmek,
 • Kişinin sorunlarının nedenlerine geri gittiğinde yüzeye çıkan travmatik anıları nedeniyle enerjetik olarak ayrışmış beden parçaları ile bütünleşmelerini sağlamak
 • Kişinin sorunlarının nedenlerine geri gittiğinde yüzeye çıkan travmatik anıların orijinal kaynağını bulmalarını ve mevcut günlük yaşam işleyişini engelleyen ve fiziksel ağrı ve hastalığa neden olan temel sorunları çözmelerini sağlamak vb. konular.

Regresyon Terapisi Eğitimi’nin İçeriği

1.Temel Seviye

 1. Regresyon Terapisi ve Tarihçesi
 2. Temel görüşme teknikleri
 3. Seans çalışmasına giriş
 4. Bedensel, duygusal, imgesel ve sözel bağlantılarla sahneye gidilmesi
 5. Öykünün ortaya çıkarılması
 6. Ölüm deneyimi
 7. Beden çalışması yoluyla bedensel travmaları çözme
 8. Katarsis, enerji boşaltması ve dönüşümlerin sağlanması
 9. Ölüm sonrası çalışması yöntemiyle travmaları çözme
 10. Ayrışmış beden parçalarının yeniden entegre edilmesi

2.İleri Seviye

 1. Başkalarının deneyimlerini yaşamak
 2. Atalardan gelen soy mirasları
 3. Doğum öncesi ve anne karnı deneyimleri
 4. İncinmiş çocuk parçalarını bulmak, şifalandırmak, özgürleştirmek
 5. Karaktere dönüşmüş söz, düşünce vb. enerjileri saptamak ve geçersizleştirmek
 6. Kaza, ameliyat vb. travma deneyimleri
 7. Birden fazla geçmiş hayatları dönüştürme
 8. Ölmüş yabancıların enerjetik bağlantılarının ayrıştırılması
 9. Damgalar, mühürler, sözleşmelerle ilgili deneyimler
 10. Geçmiş yaşamların bugünkü hayata yansımaları

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Regresyon Terapisi Eğitimi hakkında

Türkiye’nin Eğitim Akademisi Danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için sayfadaki Detaylı Bilgi Tep Et ya da Hemen Bilgi Al başlıklı iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İndirimler

 • 1. derece Şehit Yakınlarına, Gazilere özel  İndirim
 • Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre özel İndirim
 • Çoklu katılımlarda ve ikinci eğitimlerde indirimler uygulanabilmektedir.

Yasal Bilgilendirme

Bu eğitim NorthWEST Üniversitesi tarafından verilmektedir. Teak Eğitim Yazılım A.Ş. ve NorthWEST Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında www.turkiyeegitimakademisi.com eğitimin teknik alt yapısını sunmakta ve tanıtımını yapmaktadır.

Eğitmenler

Ön Kayıt Formu

Lütfen seçim yapınız.

KVKK kapsamında bize ilettiğiniz bilgileriniz kullanılarak saklanacaktır. KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Popüler Eğitimler

AHA'lar ve BHA'lar ile Kozmetik Formülasyon Eğitimi
Tıbbi Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi

Değerli Yorumlarınız

9 yorum

 1. Daha öncede regresyon kursuna dahil olmuş, gerek ders içeriği gerekse hocamızın yaklaşımı çok hoş, kafamdaki soruların sayenizde çözdüm çok teşekkürler. çoğu kursta bu içeriğin yarısı yok mutlaka bilgi almanızı isterim

 2. Çok doyurucu bir eğitimdi hocamızın ve eğitim danışmanı arkadaşların yaklaşımı güzeldi.videolarin görsel kalitesi daha iyi olabilirdi.

 3. Belçikadan katıdım kursa online dersler ve videolar güzel Avrupa ülkelerinden almak istediğimde kat ve kar faza ücretler ödemeniz gerekiyor, hasina hocamızın çabaları için teşekkürler, derslerin bir yıl açık olması da çok iyi takıldıkça bakabiliyorum.

  • Eğitimlerimden çok memnun kaldim . Özellikle Hasina koç hocamın regresyon terapi eğitiminde şifalandigimi ve tüm karmaşalarımdan arindigimi hissediyorum. Emekleriniz icin cok tesekkur ederim .

 4. Hocamızın bilgisi ve bizlere aktarımı sayesinde çok verimli bir eğitim geçirdim. Süpervizyon eğitiminde bilgilerimizi pekiştirerek süreci tamamladık. Bu kadar güzel bir eğitime vesile oldukları için kuruma,eğitim danışmanıma ve hocamıza teşekkür ederim

 5. Eğitimlerimden cok memnun kaldım, özellikle Hasina Koç hocamın regresyon terapi eğitimi sayesinde şifalandığımı ve karmaşalarımdan arındığımı hissediyorum . Emeklerinize çok teşekkür ediyorum .

 6. Güzel bir eğitim süreci geçirdim kendi adıma akademiye ve egitmenime teşekkür ediyorum başka bir eğitimde gorusmek üzere

 7. Hayatımın dönüm noktası bu eğitim sayesinde oldu. Gerek Hasina hocamızın gerek eğitim danışmanımın yardımları sayesinde çok güzel eğitim süreci geçirdim emekleri için teşekkür ediyorum . Mutlaka bilgi alıp hocamızla da tanışmanızı öneririm.

 8. Hayatımın dönüm noktası bu eğitim sayesinde oldu. Gerek Hasina hocamızın gerek eğitim danışmanımın yardımları sayesinde çok güzel eğitim süreci geçirdim emekleri için teşekkür ediyorum . Mutlaka bilgi alıp hocamızla da tanışmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.

Yorum Gönder