Aromaterapi Eğitimi

You are here:
Aromaterapi Egitimi

Aromaterapi Eğitimi

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye Aromaterapi denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir. Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Sertifika onayı:

Dernek veya Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

Eğitim Süresi :

100 saattir. (Ders Videoları, Ders Dokümanları, Canlı Online Dersler, Yüz yüze uygulama Dersleri)

*Pandemi dönemlerinde yüzyüze eğitimler online olarak yapılmaktadır.

Eğitim ücretine uygulama hammaddeleri ve yüz yüze süpervizyon ücreti dahil değildir.

Not: Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında kurumumuzca verilen kişisel gelişim sertifikası sahibine uygulama yapma yetkisi vermemektedir. Uygulama yapma yetkisi Sağlık Bakanlığınca Tıp Hekimlerine verilmiştir.

Aroma Terapisi Eğitimi Bilgileri

Modül 1 : Temel Aromaterapi Eğitim

Modül 2 : Cilt Bakımı İçin Aromaterapi

Modül 3 : Yüz Yüze Online Uygulama Dersleri

Eğitime Kimler Başvurabilir

 • Sağlık profesyonelleri (Hekim, eczacı, psikolog, fizyoterapist, hemşire)
 • Temel bilim mezunları (Biyolog, kimyager)
 • Keyif ve kişisel bakım için Aromaterapiye ilgi duyanlar (Ev hanımları, öğrenciler)
 • Doğal kozmetik alanındaki üreticiler
 • Doğal kozmetik alanlarında ürün geliştirmek, markalaşmak isteyenler
 • Aromaterapi alanında temel bilgileri almanın yeterli olduğunu düşünen kişiler
 • Aromaterapi alanında kariyer yapmak isteyenler
 • Ek ünvan ve gelir elde etmek isteyenler

Aroma Terapisi Eğitimi Amacı Nedir?

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye AROMATERAPİ denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir.

Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Farklı amaçlar için kullanılabilen Aromaterapi ve uçucu yağların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu yağlar kişinin fiziksel güzelliği, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır. Aromaterapi Eğitimini (Level 1) bitirdiğinizde aromaterapinin gücünü, vücut üzerindeki etkilerini, aromaterapi yağlarının özelliklerini ve etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca temizleyici, tonik, serum, balm, merhem ve krem gibi doğal yüz ve vücut ürünlerinin etkili ve güvenli bir şekilde hazırlanması için pratik tarifler alacaksınız. Yüz yüze uygulama yapma imkanı bulacak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda 4 farklı (tonik, serum/yüz bakım yağı, merhem ve koklama tüpü) aromaterapi ürünü hazırlayabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

 • Kozmetik satış noktalarında
 • Kozmetik imalatçılarında Güzellik salonları ve merkezlerinde,
 • SPA ve bakım merkezlerinde,
 • Cilt bakım kliniklerinde,
 • Tamamlayıcı tıp hizmeti veren kliniklerde,

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Aromaterapi Eğitimi hakkında

Türkiye’nin Eğitim Akademisi Danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için sayfadaki Detaylı Bilgi Tep Et ya da Hemen Bilgi Al başlıklı iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İndirimler

 • 1. derece Şehit Yakınlarına, Gazilere özel  İndirim
 • Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre özel İndirim
 • Çoklu katılımlarda ve ikinci eğitimlerde indirimler uygulanabilmektedir.

Yasal Bilgilendirme

Bu eğitim NorthWEST Üniversitesi tarafından verilmektedir. Teak Eğitim Yazılım A.Ş. ve NorthWEST Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında www.turkiyeegitimakademisi.com eğitimin teknik alt yapısını sunmakta ve tanıtımını yapmaktadır.

Eğitmenler

Ön Kayıt Formu

Lütfen seçim yapınız.

KVKK kapsamında bize ilettiğiniz bilgileriniz kullanılarak saklanacaktır. KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Popüler Eğitimler

AHA'lar ve BHA'lar ile Kozmetik Formülasyon Eğitimi
Tıbbi Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi

Değerli Yorumlarınız

4 yorum

 1. şerife hoca ile 3 aylık harika egitim süreci sonunda süpervizyonda müthiş geçti. teşekkürler bizi tanıştıran türkiye eğitim akademisine ve çalışanlarına. gerçekten harika iş çıkarıyorsunuz

 2. Dr.Şerife Akkucuk hocamızla eğitimler çok iyi geçiyor. Hem çok bilgili hem çok iyi bir eğitmen. Çok teşekkürler tanismamiza vesile olduğunuz için .

 3. Pandeminin bana kazandırdığı en güzel varlık bu eğitimler oldu Şerife Hoca dan önce başka bir kurumdan ve hocadan eğitim almıştım, fakat şerife hocanın konulara hakimiyeti ve yardımcı olması bu eğitimi almanız için en büyük sebep, ayrıca kendi hazırladığı formülleri ücretsiz bizlere vermesi çok hoş oldu, direk üretime başlayabildik, bu formüleri satın almak isteseniz servet ödemeniz gerekiyor, çok sağolun,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.

Yorum Gönder