Aromaterapi Nedir

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye Aromaterapi denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir. Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Sertifika onayı:

E-devlet de Sorgulanabilir Üniversite Sertifikası

veya Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

Eğitim Süresi :

100 saattir. (Ders Videoları, Ders Dokümanları, Canlı Online Dersler, Yüz yüze uygulama Dersleri)

*Pandemi dönemlerinde yüzyüze eğitimler online olarak yapılmaktadır.

Eğitim ücretine uygulama hammaddeleri ve yüz yüze süpervizyon ücreti dahil değildir.

Not: Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında kurumumuzca verilen kişisel gelişim sertifikası sahibine uygulama yapma yetkisi vermemektedir. Uygulama yapma yetkisi Sağlık Bakanlığınca Tıp Hekimlerine verilmiştir.

Aroma Terapisi Eğitimi Bilgileri

Modül 1 : Temel Aromaterapi Eğitim

Modül 2 : Cilt Bakımı İçin Aromaterapi

Modül 3 : Yüz Yüze Online Uygulama Dersleri

Eğitime Kimler Başvurabilir

 • Sağlık profesyonelleri (Hekim, eczacı, psikolog, fizyoterapist, hemşire)
 • Temel bilim mezunları (Biyolog, kimyager)
 • Keyif ve kişisel bakım için Aromaterapiye ilgi duyanlar (Ev hanımları, öğrenciler)
 • Doğal kozmetik alanındaki üreticiler
 • Doğal kozmetik alanlarında ürün geliştirmek, markalaşmak isteyenler
 • Aromaterapi alanında temel bilgileri almanın yeterli olduğunu düşünen kişiler
 • Aromaterapi alanında kariyer yapmak isteyenler
 • Ek ünvan ve gelir elde etmek isteyenler

Eğitim Amacı Nedir?

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye AROMATERAPİ denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir.

Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Farklı amaçlar için kullanılabilen Aromaterapi ve uçucu yağların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu yağlar kişinin fiziksel güzelliği, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır. Aromaterapi Eğitimini (Level 1) bitirdiğinizde aromaterapinin gücünü, vücut üzerindeki etkilerini, aromaterapi yağlarının özelliklerini ve etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca temizleyici, tonik, serum, balm, merhem ve krem gibi doğal yüz ve vücut ürünlerinin etkili ve güvenli bir şekilde hazırlanması için pratik tarifler alacaksınız. Yüz yüze online uygulama yapma imkanı bulacak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda aromaterapi ürünü hazırlayabileceksiniz.

İş İlanları / Olanakları

 • Kozmetik satış noktalarında
 • Kozmetik imalatçılarında Güzellik salonları ve merkezlerinde,
 • SPA ve bakım merkezlerinde,
 • Cilt bakım kliniklerinde,
 • Tamamlayıcı tıp hizmeti veren kliniklerde,

3 yorum

 1. şerife hoca ile 3 aylık harika egitim süreci sonunda süpervizyonda müthiş geçti. teşekkürler bizi tanıştıran türkiye eğitim akademisine ve çalışanlarına. gerçekten harika iş çıkarıyorsunuz

 2. Dr.Şerife Akkucuk hocamızla eğitimler çok iyi geçiyor. Hem çok bilgili hem çok iyi bir eğitmen. Çok teşekkürler tanismamiza vesile olduğunuz için .

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.

Yorum Gönder