EFT Uygulayıcı Kursu (Emotional Freedom Technique)

You are here:

EFT, Duygusal Özgürleşme Tekniği Kursu

EFT, geleneksel Çin tıbbındaki akupunktur yöntemlerine dayanan bir enerji çalışmasıdır. Kişi, parmak uçlarıyla vücudundaki bazı akupunktur noktalarını tıklar. Buradaki temel prensip herhangi bir olumsuzluktan dolayı vücutta tıkanıklığa uğrayan enerji akımlarının tıklama yoluyla normal hallerine geri dönmeleridir. Böylelikle enerji akımı tıkanıklığına neden olan problem ortadan kalkar ve yerine olumlu düşünce veya davranış modelleri yerleşir.

EFT, Duygusal Özgürleşme Tekniği anlamına gelir. Belirli akupunktur noktalarına hafif vuruşlar yaparak, duygusal blokajları serbest bırakmayı hedefler. Psikolojide tanımlı bir terapi yöntemi olmasa da terapilere destek olan bir kendi kendine yardım yöntemidir.

Vücudumuzdaki bazı akupunktur noktalarına parmaklarınızla minik vuruşlar yaparak uygulanan bu uygulama, birçok konuda şaşırtıcı sonuçlar veriyor. EFT tekniği, kişinin kendi kendine uygulayabildiği ve çok kolay öğrenebilen, oldukça etkili bir yöntemdir.

EFT tekniği, birçok konuda geleneksel yöntemlere göre daha az zaman alan bir “kendi kendine yardım” tekniğidir. Duygusal Özgürleşme Tekniği, uygulamayı bir kez öğrendikten sonra kişinin kendi kendine uygulayabilir hale gelmesi nedeniyle dünyada çok ilgi duyulan bir öğretidir. Dünyada “EFT Tapping” olarak da bilinen EFT tekniğinin (Emotional Freedom Technique) en büyük avantajlarından biri, yöntemin basitliği ve etkililiğidir. Bu yöntem, hızlı bir şekilde uygulanabilir ve sonuçları çoğu zaman anında görülebilir.

EFT eğitimi nedir diye merak ediyorsanız, öncelikle Türkiye’de ve dünyada son yıllarda EFT tekniği hakkında bir çok akademik tez ve bilimsel makaleler yayınlandığını da hatırlatalım. EFT tekniği ve online EFT eğitimi öğretileri, bilimsel temellere dayanmaktadır ve bilimsel temelleri de eğitimde anlatılmaktadır. EFT tekniği nedir, ne işe yarar sorusuyla ilgili literatürde bir çok yüksek lisans tezi, doktora tezi ve benzeri bilimsel araştırma yayınları ve makaleleri mevcuttur. Unutmayın; EFT bir inanç sistemi değildir. İnsansanız da inanmasanız da ısrarla uygulayın, aldığınız sonuçlara şaşıracaksınız!

EFT bir enerji psikolojisi tekniğidir. Diğer bir ifade ile duygusal özgürleşme tekniğidir. Enerji meridyenlerini uyarma açısından akupunktur ve akupres ile olumlamalar açısından da NLP’nin ortak bir sentezi diyebiliriz.

Kimler Almalı

Hem kendi kendine uygulamak isteyenler; hem de “terapistler, koçlar ve danışmanlar” için özel olarak tasarlandığı için temel tekniklerle beraber ileri EFT tekniklerini de ele alır. Bu eğitim, EFT tekniklerini kendinize uygulamayı öğretirken aynı zamanda alanda çalışan profesyonellerin, danışanlarının duygusal özgürleşme sürecini hızlandırmaları konusunda daha fazla bilgi ve beceri sahibi olma imkanı sunar.

Hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bu teknikle hem kendinizdeki hem de sevdikleriniz veya danışanlarınızdaki duygusal, fizyolojik veya psikolojik birçok problemin üstesinden gelmeniz gayet mümkün. Bu ileri  düzey Online EFT Eğitimi ‘ni tamamladıktan sonra hem kendinize hem de sevdiklerinize uygulayabilir, öğretebilirsiniz. Bu EFT uygulayıcı eğitiminde öğreneceğiniz  “Duygusal Özgürleşme Tekniği” çalışmalarınızı her gün istikrarlı olarak uygularsanız, aldığınız sonuçlara ve sonuca ulaşma hızınıza şaşırmanız muhtemeldir. “EFT Tapping” olarak da adlandırılan EFT Duygusal Özgürlük Teknikleri, dünyada milyonlarca kişinin kullandığı çok basit ama çok güçlü bir tekniktir.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Sertifika Onayı:

Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

Ders Saati:

71 saattir. (Ders Videoları, Ders Dokümanları,)

 

EFT’nin Bana Ne Faydası Olur?

“Duygusal Özgürleşme Tekniği” veya “EFT Tapping” olarak da bilinen EFT Tekniği; öfke, üzüntü, endişe, kaygı gibi olumsuz hisleri, fobileri, bağımlılıkları, geçmişten kalan tüm izleri ve geleceğe ait endişeleri arındırmak için parmak uçlarıyla vücuttaki bazı meridyen noktalarına hafif vuruşlarla yapılan muhteşem bir tekniktir.

EFT (Emotional Freedom Technique) dediğimiz “Duygusal Özgürleşme Tekniği”, bir çok problemin çözümünde etkilidir. EFT Tekniği nedir, nerelerde kullanır, ne işe yarar konusunda bazı örnekler vermek gerekirse;

“Emotional Freedom Technique” yani “Duygusal Özgürleşme Tekniği”; Korkular, Kaygılar, Hayvan Fobileri, Negatif Duygular, kilo kontrolü, Sigara Bağımlılığı, Öfke, Kıskançlık, Suçluluk Duygusu, Öz Güven, Öz Değer, Sınırlayıcı İnançlar, Öz Saygı, Yalnızlık Duygusu, Bolluk Bilinci, Mutluluk, Stres Yönetimi, Yas Süreci, Sevdiğini Kaybetme, Aldatılma, İlişki Problemleri, Ayrılık Acısı, Güvensizlik, Özdeğer  algısı, Performans Artırma, Sınav Kaygısı, Spor Başarısı, Sanatsal Başarı, Bağımlılıklar, Fobi ve Korkular, Bilinç Dışı Sabotajlar ve benzeri bir çok konuda güvenle kullanabileceğiniz harika bir kendi kendine yardım tekniğidir. 

EFT tekniği, olumsuz duygularla ilgili oldukça hızlı değişim sağlayabilen, oldukça etkili bir yöntemdir. (Örneğin; stres, öfke, korku, endişe, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, nefret, kıskançlık, öz güven, terk edilme, bazı kaygılar gibi konularda kullanılabilir). Literatürde EFT Tekniği ile bir çok psikosomatik ya da fizyolojik problemin yanı sıra migren veya ağrı yönetimi gibi bazı rahatsızlıklarda da şaşırtıcı sonuçlar alındığına dair bilimsel araştırma yayınları da bulunmaktadır.

EFT Tekniği Nasıl Yapılır?

Vücudumuzdaki bazı akupunktur noktalarına parmaklarınızla minik vuruşlar yaparak uygulanan EFT teknikleri, hem fizyolojik hem duygularla ilgili birçok konuda şaşırtıcı sonuçlar veriyor. Bu yöntem kişinin kendi kendine uygulayabildiği ve çok kolay öğrenebilen etkili bir tekniktir. Bu sitede verdiğimiz online EFT eğitiminde “EFT nasıl yapılır” sorusunun cevabını tüm ayrıntılarıyla öğreneceksiniz. Ayrıca bu eğitimde, bir çok YouTube kanalda üstünkörü ve genellikle yanlış bir şekilde anlatılan EFT yönteminin doğrusunu öğrenmekle kalmayacaksınız; aynı zamanda yüzeysel bilgilerle hazırlanan YouTube videolarında kimsenin değinmediği ileri EFT teknik ve uygulamalarını da tüm ayrıntılarıyla öğreneceksiniz.

EFT Eğitimi içeren videolar internette farklı yerlerde neden birbirinden farklı şekilde gösteriliyor ?

İnternette Youtube gibi bazı platformlarda ve bir çok başka kaynakta EFT tekniği nedir diye arama yaptığınızda karşınıza çıkan ve EFT teknikleri içeren bazı videolarda, EFT tekniğinin yanlış ve eksik bir şekilde öğretildiğini görüyoruz. Halbuki EFT ile istenen sonuçları almak için en doğru şekilde uygulamak gerekir. EFT tekniği nedir, nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve EFT tekniğini en ince ayrıntısına kadar ileri düzeyde öğrenmek istiyorsanız; bu 6 saatlik online eğitimde hem ileri teknikleri hem de temel EFT tekniklerini en doğru şekilde öğreneceksiniz.

6 saatlik bu EFT Teknikleri eğitimini tamamlamak aslında 1-2 gününüzü alır ama eğitim hesabınıza 6 ay boyunca tanımlı olacaktır; bu süre içinde, kendi hızınızda, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Eğitimi 6 ay içinde tamamlamanız gerekmektedir. Eğitimi tamamlayanlar eğitimin sonundaki sınav sorularını da cevaplayarak EFT Eğitimi Sertifikası alma hakkını kazanırlar.

EFT tekniği basit bir teknik gibi görünse de unutmayın ki bu tekniği bol bol uygulamak en başarılı sonuçları en hızlı şekilde almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden bol bol EFT uygulayın… Hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bu teknikle hem fiziksel hem duygusal hem de hedef odaklı birçok zorluğun üstesinden gelmeniz gayet mümkün. Hem kendinize hem de sevdiklerinize uygulayabilir, öğretebilirsiniz.

Düzenli uygularsanız sonuçlara ve sonuca ulaşma hızınıza şaşıracaksınız. Bazı kişilere bu teknik komik ya da saçma gelebilir ama ön yargılarınızı bir kenara bırakıp uygularsanız bu basit tekniğin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. EFT dünyada milyonlarca kişinin kullandığı çok basit ama çok güçlü bir uygulamadır. Unutmayın; bu bir inanç sistemi değildir. İnsansanız da inanmasanız da ısrarla uygulayın, aldığınız sonuçlara şaşıracaksınız!

 

Kazanımları:

EFT duygular, korkular, negatif ve olumsuz inançlar üzerinde çalıştığı için hayatınızı sekteye uğratan KORKULARINIZDAN ÖZGÜRLEŞİRSİNİZ.

EFT ile kendinizi güzel ve tam görmeye başlar kendinizi sevmeyi ve kabul etmeyi öğrenirsiniz. Kendinizi sevmeye başlayınca hayat size ödüller vermeye başlar ve mutluluğa adım atmış olursunuz.

EFT ile hastalanırım düşüncesi içinde geçen ve hastalık hastası haline gelen düşüncelerinizi temizleyerek sağlıklı bir birey haline gelirisiniz.

EFT ile ikili ilişkilerde yaşadığınız olumsuz olaylar sonrası oluşan duygusal travmaları temizleyerek öfkeden, acıdan ve nefretten özgürleşirsiniz.

Bu EFT eğitimini tamamlayınca, hem EFT’yi kendiniz için nasıl kullanacağınızı hem de başkalarına EFT ile nasıl yardımcı olabileceğinizi A’dan Z’ye, tüm ayrıntılarıyla öğrenmiş olacaksınız. EFT Tekniğini size öğretirken amacım, aslında bayağı karmaşık olan bu konuyu işin teorisine uzun uzun karmaşık bir şekilde değinmeden, anlaşılması en kolay şekilde hem temel EFT uygulamalarını hem de ileri EFT tekniklerini en anlaşılır şekilde size aktarmak.

Türkiye’nin her yerinden çok kolay bir şekilde satın alıp hemen izlemeye başlayabilirsiniz! Bu eğitimi kendi evinizin konforunda, kendi hızınızda izleyip tamamlayabilirsiniz!

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

EFT Uygulayıcı Kursu (Emotional Freedom Technique) hakkında

Türkiye’nin Eğitim Akademisi Danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için sayfadaki Detaylı Bilgi Tep Et ya da Hemen Bilgi Al başlıklı iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İndirimler

  • 1. derece Şehit Yakınlarına, Gazilere özel  İndirim
  • Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre özel İndirim
  • Çoklu katılımlarda ve ikinci eğitimlerde indirimler uygulanabilmektedir.

Yasal Bilgilendirme

Bu eğitim NorthWEST Üniversitesi tarafından verilmektedir. Teak Eğitim Yazılım A.Ş. ve NorthWEST Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında www.turkiyeegitimakademisi.com eğitimin teknik alt yapısını sunmakta ve tanıtımını yapmaktadır.

Eğitmenler

Ön Kayıt Formu

Lütfen seçim yapınız.

KVKK kapsamında bize ilettiğiniz bilgileriniz kullanılarak saklanacaktır. KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Popüler Eğitimler

Değerli Yorumlarınız

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.

Yorum Gönder