Hasta Kabul, Tıbbi Sekreterlik Kursu

You are here:

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Nedir? Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik özel ve kamu kuruluşları içerisinde yer alan kurumlarda birçok farklı etkin rolde yer alan bir meslektir.

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik; başhekim sekreterliği olarak da bilinir. Bu meslek grubu; sağlık alanı içerisinde bağlantılı istatistikleri analiz edip, derleme sürecine tabii tutar. Dahilinde bulunduğu kuruluşun talimatlarıyla birlikte iletişim ağında hizmetleri gerçekleştirip, belgelerle sunabilen profesyonel eğitimini tamamlamış her birey kuruluşlar içerisinde geniş görev ağında yer alıp, aldığı eğitimle birlikte görev hayatlarına atılabilirler. Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik kişileri; süreç ve yönetimlerde iletişim kabiliyetleri yüksek, analiz gücü yüksek, stres yönetimi yapabilen ve işleyiş içerisinde sistematikler geliştirebilen bireyler haline getirir.

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik alanına büyük önem verilmesinin sebeplerinden başlıcaları; Türkiye’de sağlık sektörüne yapılan yatırımlar, uzun vadede planların oluşturulmasının ardından doğacak ciddi personel ihtiyacı açıklığıdır. Ofis tarzı idari işlemlerin sürekliliği ve sağlıklı bir şekilde sistematiğinin sağlanması, hasta kabulü ve muayene takvimleri oluşturulması gibi çeşitli görevler
yapan tıbbi sekreterler, insan ilişkilerinde ön plandadır. Büro araç ve gereçleriyle, ofis programlarıyla ve ikili iletişimlerle bir anılan tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik, gözde bir meslek haline gelmeye başlamıştır. Kurumun işleyişi hakkında aktif anlatım becerisiyle, ikili iletişimlerde aktif dinleme becerisiyle alt kayıtları tutma, organize etme ve yürütme aşamasında yer almaktadır.

Tıbbi Sekreter Nasıl Olunur?

“Tıbbi Sekreter Nasıl Olunur?” için “Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Nedir?” yazısını uzunca anlattık. Bunun yanı sıra Türkiye Eğitim Akademisi üzerinden alacağınız 2 ay 80 saatlik eğitimle birlikte siz de Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Sertifikası’nı alabileceksiniz.

Tıbbi sekreterlik için özel veyahut kamu kuruluşları, poliniklikler, laboratuvarlar ve sağlık ocakları ve halk eğitim merkezleri iş alanlarıdır. Gerekli prosedürlerin bilgisiyle birlikte siz de başvurularınızı gerçekleştirebilir ve yeni yolculuğunuza adım atabilirsiniz. Tıbbi sekreterlik için gerekli eğitim ve detayları, ders açıklamaları, süreçler ve daha sonraki gelişmeler hakkında sizlere satış danışmanlarımız aracılığıyla detaylı bir sunum yapacağız. Tıbbi sekreterlik için bizden yana gerekli tüm koşulların sağlanacağı ve detaylarının sürekli size aktarılacağından emin olabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tıbbi Sekreter olmak isteyen bireyler, bizlere ulaşıp sertifika için ön kaydını yaptıktan sonra sizler için kaydınızı oluşturup, sonrasında teknik ekibimizle birlikte Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik eğitiminizi başlatıp, gerekli çalışmaları tamamlayacağız. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı; tıbbi sekreterlerin çalışmalarına devam edebilmeleri adına veyahutta iş hayatında yeni başlayacak olan adaylarımızın çalışabilmeleri için gerekli, zorunlu tutulan bir eğitim programıdır. Hasta Kabul kursumuza katılan adaylarımıza, mesleki yeterlilikleri sağlayıp, bu alana kazandırmaktayız. Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi‘ni almış olan adaylarımız “Tıbbi Sekreter” ünvanıyla bu alanda çalışmalarını rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Günümüzde değişen, yenilenen ve gelişen iş yaşamında, mesleki gereksinim ve yetiyi kurumumuzca kazandırdığımız adaylarımıza uluslararası geçerli sertifikamız; kişiler için kurumlara referans olmaktadır.

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Dersleri

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Dersleri olarak eğitimimizde Türkiye Eğitim Akademisi olarak 2 ay 80 saat teorik video ve ders dokümanları vermekteyiz. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi’mizi tamamladığınızda Dernek veya Uluslararası Geçerli Sertifikaya sahip olmuş olacaksınız. Temel Bilgi Teknolojileri, Tıbbi Terminoloji, Sağlık Hizmetleri Yönetimi, Klavye Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon gibi birçok dersleri verecek olduğumuz eğitimde, sizler de hayallerinize bir adım daha yakın olacaksınız. Profesyonel eğitim kadromuz ve uzun senelerdir deneyime sahip olduğumuz eğitim akademimiz tarafından iletişim bölümü içerisinde yer alan numara aracılığıyla bizlere ulaşabilir, daha önceki öğrencilerimiz tarafından sürekli olumlu değerlendirilen satış danışmanlarımız tarafından bilgi alabilir ve sizler de eğitime dahil olabilirsiniz. Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Dersleri bölümü içerisinde satış danışmanlarımız sizlere ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunacak ve detaylı bilgilendirme sağlayacaklardır.

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Atama Nasıl Yapılıyor?

KPSS sistemiyle birlikte memur olmak isteyen, eğitimini tamamlamış bireyler sınava girip, başarı puanlarını alırlar. Bu puanlar neticesinde açık veyahutta merkezi atamalara katılma haklarını kazanırlar. Sağlık Bakanlığı’nın dahil olduğu merkezi atamalar bölümünde ise KPSS puanlarına göre yapılmaktadır. Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Ataması için internet üzerinden döneminizle ilgili yapacağınız araştırmada listelendirmeleri bulabilir ve bu listeler sayesinde fikir sahibi olabilir, gerekli ve detaylı bir araştırmayla geri kalan tüm detayları öğrenebilir veyahutta bizlere sorabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Hasta Kabul, Tıbbi Sekreterlik Kursu hakkında

Türkiye’nin Eğitim Akademisi Danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için sayfadaki Detaylı Bilgi Tep Et ya da Hemen Bilgi Al başlıklı iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İndirimler

  • 1. derece Şehit Yakınlarına, Gazilere özel  İndirim
  • Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre özel İndirim
  • Çoklu katılımlarda ve ikinci eğitimlerde indirimler uygulanabilmektedir.

Yasal Bilgilendirme

Bu eğitim NorthWEST Üniversitesi tarafından verilmektedir. Teak Eğitim ve NorthWEST Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında www.turkiyeegitimakademisi.com eğitimin teknik alt yapısını sunmakta ve tanıtımını yapmaktadır.

Eğitmenler

Ön Kayıt Formu

Lütfen seçim yapınız.

KVKK kapsamında bize ilettiğiniz bilgileriniz kullanılarak saklanacaktır. KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Popüler Eğitimler

Değerli Yorumlarınız

2 yorum

  1. Birçok kurumla görüştüm fakat burası bana güven verdi derslerim hemen açıldı. 2 ay sonra sınava girdim sertifikaların dedikleri gibi geldi herkese minnettarım sıra iş bulmaya geldi. başarılar dileyin bana.

  2. Uzun zamandır almayı düşündüğüm belgemi Türkiye Eğitim Akademisinden aldığım için çok mutluyum ve içim çok rahat. Öncelikle son ana kadar (saat farketmeksizin) bütün sorularımı sabırla ve tatmin edici olarak cevapladığı için Sevgili Nurgül Hanıma çok teşekkür ediyorum. Kursu buradan almamda en büyük etmen ve bu kadar kısa sürede elime sorunsuzca ulaştığı için emeği geçen herkese Türkiye Eğitim Akademisi platformuna çok teşekkür ederim. Güvenle sertifikanızı alabilirsiniz herkese tavsiye ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * işaretli alanlar zorunludur.

Yorum Gönder